Professors – CAMPUS TERRES DE L’EBRE

Direcció i coordinació
Rafel Magrinyà Vinyes

Rafel Magrinyà Vinyes

Director de qualitat
Núria Besalduch Canes

Núria Besalduch Canes

Cap d'estudis
Jordi Casado Borrull

Jordi Casado Borrull

Director del Grau
Alba Aixendri Andreu

Alba Aixendri Andreu

Coordinadora de pràctiques
Xavier Nadal Mestre

Xavier Nadal Mestre

Director EUSES TE
Professorat
Alba Aixendri Andreu

Alba Aixendri Andreu

Valoració II (2n), Mètodes específics en intervenció en fisioteràpia II (3r), Fisioteràpia en especialitats clíniques II (3r), Introducció a la teràpia manipulativa perifèrica (4t), Tècnicques específiques en fisioteràpia (4t).
Amat Ortí Llavería

Amat Ortí Llavería

Fisiologia II (2n), Patologia Mèdica (3r)
Anna Bonavila Cugat

Anna Bonavila Cugat

Mètodes específics d’intervenció en Fisioteràpia I (2n), Mètodes específics d’intervenció en Fisioteràpia III (3r), Fonaments en fisioteràpia (1r), Tècniques especifiques en fisioteràpia (4t)
Anna Ferran Roig

Anna Ferran Roig

Fisioteràpia Cardiorespiratòria (3r), Fisioteràpia Integrada (3r), Fisioteràpia Integrada III (4t)
Carlos López Pablo

Carlos López Pablo

Bases en documentació i educació (1r), Fonaments de Fisioteràpia (1r), Bioestadística (2n) i Treball Fi de Grau (4t)
Carmelo Fernández Ramos

Carmelo Fernández Ramos

Mètodes específics d’intervenció en Fisioteràpia III (3r) Fisioteràpia en Especialitats Clíniques II (3r), Recreació, oci i turisme (4t)
Carolina Escrivà Curto

Carolina Escrivà Curto

Legislació Sanitària (4t)
Cristina Ruiz Carles

Cristina Ruiz Carles

Patologia ginecològica i pediàtrica (3r)
Irene Mutlló Cantarell

Irene Mutlló Cantarell

Anatomia I (1r), Mètodes específics d’intervenció en Fisioteràpia I (2n), Introducció a la teràpia Manipulativa Perifèrica – Optativa (4t)
Javier Santillana Ruiz

Javier Santillana Ruiz

Comunicació i Ètica (1r), Documentació i Educació (1r) i Patologia quirúrgica (2n)
Joaquim Guasch Bosch

Joaquim Guasch Bosch

Biomecànica Clínica (2n), Ergonomia aplicada – optativa(4t)
Joaquim Renau Bahima

Joaquim Renau Bahima

Valoració de Fisioteràpia I (1r curs), Cinesiteràpia (2n curs), Fisioteràpia en Especialitats Clíniques II (3r curs), Fisioteràpia i envelliment (4t curs)
Jordi Casado Borrull

Jordi Casado Borrull

Anatomia I (1r), Procediments Generals I (1r), Procediments Generals II (1r), Maneig del dolor (3r), Teràpies afins en el maneig del dolor (4t)
Jordi Giménez Belloví

Jordi Giménez Belloví

Procediments Generals de la Fisioteràpia I (1r), Procediments Generals de la Fisioteràpia II (1r), Procediments Generals de la Fisioteràpia III (2n), Tècniques específiques en fisioteràpia – optativa (4t)
Josep Rebull Fatsini

Josep Rebull Fatsini

Salut Pública (4t)
Juan Francisco Sales Bertuche

Juan Francisco Sales Bertuche

Rehabilitació (3r), Organització i Gestió sanitària (4t)
Manel Saltor Pons

Manel Saltor Pons

Radiologia (3r)
Marc Madruga Parera

Marc Madruga Parera

Fisioteràpia de l’Esport –optativa (4t)-.
Reyes Beltran Valls

Reyes Beltran Valls

Nutrició i activitat física (3r)
Mario López Alemany

Mario López Alemany

Anatomia I (1r), Anatomia II (1r), Fisiologia I (1r), i Patologia Mèdica (3r)
Marta Hernández Herrero

Marta Hernández Herrero

Comunicació i Ètica (1r), Documentació i Educació (1r) i Patologia quirúrgica (2n)
Matilde Villarroya Martínez

Matilde Villarroya Martínez

Bioestadística (2n)
Núria Besalduch Canes

Núria Besalduch Canes

Anatomia I (1r), Anatomia II (1r), Fisioterapia Integrada I (2n), Pràctiques clíniques II (3r), Rotatori clínic (4t)
Patrícia Esteve Belloch

Patrícia Esteve Belloch

Anatomia II (1r), Fisiologia I (1r), Patologia Mèdica (3r)
Pere Panisello Tafalla

Pere Panisello Tafalla

Física per Fisioteràpia i Biomecànica (1r)
Xavier Franch Marro

Xavier Franch Marro

Fisiologia I (1r), Disseny d’un projecte de recerca – optativa (3r)
Xavier Ortín Font

Xavier Ortín Font

Farmacologia (3r), Fisioteràpia Integrada II (3r)
Yolanda Borràs Vallés

Yolanda Borràs Vallés

Mètodes específics d’intervenció en Fisioteràpia III (3r), Fisioteràpia en Especialitats Clíniques II (3r)
Yolanda Vergés Forés

Yolanda Vergés Forés

Cinesiteràpia (2n), Especialitats clíniques I (2n) Especialitats clíniques II (3r), Fisioteràpia i Envelliment (4t)
Direcció i coordinació
Rafel Magrinyà Vinyes

Rafel Magrinyà Vinyes

Director de qualitat
Xavier Nadal Mestre

Xavier Nadal Mestre

Director EUSES TE
Pau Cecília Gallego

Pau Cecília Gallego

Cap d'estudis
Professors ordenats per ordre alfabètic
Artur Bel Aznar

Artur Bel Aznar

Esports d’adversari-Tennis (1r), Noves tendències en la gestió i recreació esportiva (4art), Professió i reptes de futur (4t)

Carlos Claramunt Aguayo

Història i fonaments socio-culturals de l'activitat física i l'esport (1r).

Diego Chaverri Jove

Teoria de l'entrenament I (2n)
Felip Carles Munné

Felip Carles Munné

Instal·lacions esportives (3r)
Gerard Monguió Figuerola

Gerard Monguió Figuerola

Instal·lacions esportives (3r)
Javier Santillana Ruiz

Javier Santillana Ruiz

Primers Auxilis (3r)
Jesús Martí Esteller

Jesús Martí Esteller

Història i fonaments socioculturals de l’activitat física i l’esport (1r), Teoria de l’Entrenament 1 (2n), Noves tendències en l’ensenyament de l’activitat física i l’esport (4t)
Joaquim Guasch Bosch

Joaquim Guasch Bosch

Kinesiologia i biomecànica del moviment (2n)

Jordi Abella Redondo

Ampliació dels Esports: Futbol II (3r).
José Vicente Beltrán Garrido

José Vicente Beltrán Garrido

Ampliació dels esports: noves tendències (3r)
Juan Antonio Fernández Ramos

Juan Antonio Fernández Ramos

Recreació, oci i turisme (4t)
Núria Gil Duran

Núria Gil Duran

Recreació, oci i turisme (4t)
Manel Roso Bruno

Manel Roso Bruno

Esports d’adversari-Judo (1r)
Marc Cumplí Gargallo

Marc Cumplí Gargallo

Activitat física i esport per a persones amb alguna discapacitat (3r)
Marc Madruga Parera

Marc Madruga Parera

Readaptació - optativa (4t)
Àngels Piquet Vilanova

Àngels Piquet Vilanova

Psicologia aplicada a l’activitat física i l’esport (1r)
Cinta Espuny Vidal

Cinta Espuny Vidal

Aprenentatge i Desenvolupament motor (1r), Jocs i habilitats motrius (1r), Programació dels ensenyaments en el sistema educatiu (2n), Principis didàctics de l’activitat física i l’esport (2n)
Reyes Beltran Valls

Reyes Beltran Valls

Nutrició aplicada a l’activitat física i l’esport (3r), Teoria de l’entrenament II (3r), Prescripció de l’exercici per a la salut (3r), Mitjans i mètodes de recuperació (4t), Ampliació dels esports: noves tendències (3r)
Marta Hernández Herrero

Marta Hernández Herrero

Primers Auxilis (3r)
Matilde Villarroya Martínez

Matilde Villarroya Martínez

Estadística i metodologia de la investigació aplicada a l'avtivitat física (2n), Bases econòmic financeres i de contractació (3r)
Meritxell Roigé Pedrola

Meritxell Roigé Pedrola

Legislació esportiva i direcció de sistemes i organitzacions (2n)
Núria Albacar Riobóo

Núria Albacar Riobóo

Pràctiques externes (4t). Treball de fi de Grau (4t).
Núria Besalduch Canes

Núria Besalduch Canes

Anatomia Aplicada a l’Activitat física (1r)
Pau Cecília Gallego

Pau Cecília Gallego

Esports individuals – Atletisme I (1r), Teoria de l'Entrenament I (2n), Teoria de l'Entrenament III (4art)
Ramon Cuadrat García

Ramon Cuadrat García

Legislació esportiva i direcció de sistemes i organitzacions (2n), Disseny, intervenció i avaluació en l'EF i l'esport (4t)
Raül Arasa Rupérez

Raül Arasa Rupérez

Esports Col·lectius-Futbol (2n), Activitat física a la natura (3r)
Silvia Mestre Lleixà

Silvia Mestre Lleixà

Dansa i expressió corporal (1r)
Xavier Franch Marro

Xavier Franch Marro

Fisiologia de l'exercici I (1r), Fisiologia de l'exercici II (2n)
Xavier Nadal Mestre

Xavier Nadal Mestre

Esports aquàtics - Natació (2n)